רטיבות בתקרה

איך להימנע ורטיבות ונזילה בתקרה?

מי מאיתנו לא חווה את הרגע שבו מריחים ריח רע בעקבות רטיבות בתקרה או סימני רטיבות בתקרה? מקרים כאלה מאופיינים בדרך כלל בריח מאוד לא נעים שיוצא מהקירות או מהתקרה ומראה של רטיבות ועובש בתקרה שבדרך כלל מאופיינים בכתמים ירוקים או שחורים. אכן, זו הרגשה מאוד לא נעימה ומראה לא מלבב שאינו מוסיף לנראות של ביתכם. במאמר זה נסביר איך ניתן להימנע מהתופעה ואיך לטפל בה גם אם יש לכם רטיבות בתקרה בדירה שכורה.

 

מומחים לטיפול ברטיבות בתקרה - איטום וצביעה מחדש!
טיפול ברטיבות בתקרה מהגג
מטפלים ברטיבות בתקרת המקלחת כולל טיפול בעובש
טיפול ברטיבות בתקרת גבס
מטפלים ברטיבות בתקרה בקומה אחרונה בבניין
תיקון רטיבות בחדר מדרגות בבניין

לייעוץ וקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו:
 052-2143-092

רטיבות בתקרה

מוקדי הרטיבות בבית

סימני רטיבות יכולים להופיע במספר מוקדים שונים בבית וממגוון סיבות. לרוב, ניתן להבחין ברטיבות בתקרה במקלחת או רטיבות בתקרה באמבטיה מאחר ואלו אזורים שבהם בהם קיימת רטיבות באופן טבעי, אך אם לא מטפלים בהם מבעוד מועד, הדבר יכול להוביל לבעיות שידרשו תיקונים יקרים עקב נזק לתקרה ולקירות. נזקים כאלו מתאפיינים בקילוף התקרה וכתבים אשר פוגעים במראה הכללי של הבית. כמובן שקיימת גם סכנה של נזקים בריאותיים מסביבה של רטיבות. עובש וטחב עלולים לפגוע באוויר ולהיות מסוכנים לנשימה. הנזק המשמעותי ביותר שיכול להיווצר עקב רטיבות הוא החלשות ותשישות. במקרים מסוימים דבר זה יכול להוביל אף לקריסה של התקרה.

 

מהן הסיבות שבגללן נוצרת רטיבות?

יש מספר סיבות עיקריות שבגללן יכולה להופיע רטיבות בתקרה. מקרה אופייני לכך הוא נזילה בתקרה מהשכן, בעיקר אם קיימת אצלו רטיבות שנשארה מתחת לרצפה כתוצאה מניקוז לא תקין אשר יכול להיספג בתקרה שלכם. אלה מכם שגרים בקומה האחרונה של הבניין, עלולים לסבול ממי גשמים החודרים מבעד לגג. עוד סיבות לרטיבות יכולות להיגרם מדליפה של מים בצנרת הביוב של השכנים שגרים מעליכם או רטיבות בתקרה במקלחת עקב איטום לא תקין. במקרה כזה הרטיבות יכולה לעבור גם לחלקים אחרים בביתכם.

 

האם הסיבות שהוזכרו יכולות לגרום לרטיבות במוקדים נוספים ומהו תהליך העיבוי?

כן. רטיבות לא מפלה בין אזורים בביתכם, ובעצם כל תקרה שבאה במגע עם רטיבות תיצור את האפקטים שהוזכרו, לא משנה אם מדובר ברטיבות בתקרת גבס או רטיבות בתקרה בסלון. כל תקרה היא נתונה לנזקים במידה ולא מטפלים בבעיה. נזקים נוצרים לעתים תכופות מתופעה הנקראת תהליך עיבוי. האוויר סביבנו מכיל בתוכו אדים, אך כאשר האוויר מתקרר הוא משחרר את אדי הלחות ואלה נהפכים לטיפות מים. אדים אלו אינם ניתנים לזיהוי בעין בדרך כלל אמנם ניתן לראותם במקלחת. אלו אותם האדים שמצטברים במראה ולאחר מכן הופכים לטיפות מים. תהליך זה הוא שכיח ביותר בתקופת החורף והוא הרבה פעמים גורם לרטיבות בתקרה.

 

איך מתבצע תהליך איתור נזילה בתקרה?

ניתן לזהות רטיבות בתקרה ע"י אבחנה בבועות שנוצרות, עובש, טיח שמתנפח, צבע מתקלף או כתמי רטיבות בתקרה. יש לציין כי לעתים מקום הרטיבות הוא המקור לדליפות. אנשי המקצוע של "תבצע לי" יוכלו לאתר עבורכם את מקור הדליפה באמצעים טכנולוגיים מגוונים. ישנם אנשים אשר מתפתים לרכוש ערכות של איטום בחנויות, אך לא כל ערכה מתאימה לכל סוג של רטיבות בקיר ולכן מומלץ להיוועץ במומחים ולא לבזבז כסף וזמן בפתרון בעיות אשר לא בתחום המומחיות שלכם.

 

איך לתקן נזילה בתקרה?

אז איך פותרים בעיה של רטיבות בתקרה? איתור נזילה בתקרה הוא רק השלב הראשון בתהליך התיקון, אך כמו שכבר סיכמנו, הרטיבות עצמה אינה בהכרח המקור של הבעיה. בנוסף לכך, טיפול בסימני הרטיבות הם רק טיפול אסתטי אשר לא מטפל בנזק עצמו. לאחר זיהוי מקור הבעיה, יש צורך בקילוף הצבע האקרילי מהתקרה ותחילת שיקום הבטון הרופף. עבודת תיקון ואיטום המקומות הבעיתים אמנם מוצגת לעתים כסט פעולות שכל אדם יכול לבצע בעצמו, אך ניסיון טיפול עצמאי שכזה עלול לגרום לעוד נזק מאשר תועלת.

 

כמה עולה לתקן רטיבות בתקרה?

אין זה משנה אם מדובר ברטיבות בתקרת עץ, רטיבות בתקרה מתחת למרפסת או אפילו רטיבות בתקרת רביץ. לתיקון וטיפול בבעיות רטיבות מומלץ להזמין מומחים בעלי ניסיון עשיר בתחום. עלות תיקון נזילה בתקרה יכולה להשתנות בהתאם למיקום ועוצמת הנזק שהרטיבות גרמה. מחירי איתור מקור הרטיבות בתקרה יכולים לנוע בין 500 ש"ח ל 700 ש"ח. הליך הטיפול עצמו יכול לנוע בין 500 ש"ח ומעלה בהתאם לכמות העבודה הנדרשת.

מפה
וידאו
המלצות
לירן שבתאי
לירן שבתאי
26/12/2019

איזה כיף לדעת שיש בעלי מקצוע שמתחשבים בסטודנטים
הייתי צריכה צביעה דחוף של דירת סטודיו לפני מעבר לדירה חדשה עם בן זוג
שמחה שהמליצו לי עליכם
תודה על הכל!

גיטל שליו
גיטל שליו
14/08/2019

אלופים!!!
תודה על הכל יצא מהמם גם העבודת גבס, גם הצבע ובמיוחד הקיר בריקים בפינת אוכל
מושלם
ניפגש בעזרת ה גם בשנה הבאה

ברוך ג'אן
ברוך ג'אן
01/01/2020

שיחקתם אותה 
נשמות טובות אין עליכם אתם 10!


שימי סויסה
שימי סויסה
05/09/2016

אחלה חבר'ה
מקצועיים בטירוף עשו לנו צבע חיצוני לבית פרטי בנתניה 
תודה על המחיר ועוד יותר על השירות

רומי שטרית
רומי שטרית
27/05/2016

הייתי צריכה צביעת דירה לפני יציאה משכירות
המחיר היה הוגן ותודה לכם שעשיתם ניקיון להכל וטיפלתם גם ברטיבות בחדר אמבטיה

אסתר אבוטבול
אסתר אבוטבול
21/03/2016

איזה אנשים אין מילים 
אחרי פשלה של צבעי שהיה אצלי הגעתם עם חיוך ועשיתם עבודה מדהימה!
אין עליכם שאלוהים יתן לכם פרנסה ורק טוב
תודה רבה

לקבלת הצעת מחיר השאירו פרטים או חייגו: 052-2143-092